מרכך סגול של אלביב. מחיר השקה 18.9 במקום 21.9 | צילום יח"צ

באדיבות מאיה לזר מדריכת לוריאל פריז

צבע הבלונד הינו עולם ומלואו. ישנן בנות שניחנו בנתונים פיזיים והרכבי שיער המאפשרים להן לעשות כל גוון של בלונד ויש כאלה שחייבים לקלוע ולהבין מה ברמת דקיקות השיערה שלהן ולהתחשב בזה.

PURPLE SHAMPOO ELVIVE 21.90שח
| צילום: יחצ לוריאל פריז

להלן כל הטיפים והנקודות החשובות לבלונד למתחילות :

 

 1. עולם הבלונד מתחלק בצורה הבאה. גוונים שניתן לעשות אותם באבקות הבהרה או בעזרת צבעים מיוחדים. גוונים ללא שטיפה משמע לשמור על חלק מהשיער הטבעי שלנו שישמש לגוונים, רקע.
 2. שטיפה. שטיפה מיועדת כאשר הקונטרסט בין הגוונים לצבע הרקע גדול מידי ויוצר הומוגניה בין הרקע לגוונים.
 3. צבע ראש מלא. המשמעות בחירה של צבע 1 או מעורבב בכמה צבעים ומריחה אחידה על כל הראש במטרה להוציא גוון אחיד , מלא ועשיר של בלונד על כל הראש.
 4. לא כל אחת יכולה לעשות צבע אחיד בעזרת צבע . לבנות בעלות שיער בגוון כהה חבוי בתוך השערה גוון חזק של אדום או כתום, ולכן גוון הבלונד יתקבל נחושתי בדר"כ. בעזרת גוונים תוכל אותה בחורה בעלת שיער כהה ושטיפה להגיע לכל בלונד שרק תירצה.
 5. יתרונות הגוונים ללא השטיפה לעומת בלונד אחיד. הוא כמובן טווח הנשימה בין צביעה לצביעה. כאשר מדובר בגוונים ללא שטיפה מומלץ לעשות שורשים כל חודשיים וחצי ל4 חודשים, תלוי צמיחה והגוון הטבעי .
 6. יתרון גוונים עם שטיפה. שטיפה לרוב היא זולה ביחס לצבע וגוונים ולכן ניתן ל"טפל" בשורש שצמח, כל חודש, ע"י שטיפה שמטשטשת את השורש שצמח.
 7. יתרון הצבע האחיד. ללא פגיעה ביתר השיער ניתן בצורה כמעט מדויקת לצבוע כל 3-6 שבועות את השורש שצמח. החיסרון שמולו הוא כמובן שאחרי 6 שבועות אם גוון הצבע שלך קונטרסטי מידי את תראי מוזנחת .
 8. טרנד לוהט בעולם הבלונד! גוונים פנימיים במונח המקצועי או בשפת היום יום, "גווני גולשת" או "גווני שמש אחרי חופשה אקזוטית". המשמעות שאת הגוונים עושים רק בקצוות ומתוך החלקים הפנימיים של הראש. היתרון הברור שרק עוד 5-6 חודשים תצרכי לחדש אותם כי לא רואים בברור את השורשים שצמחו !
 9. כיום מעצבי שיער בכירים ומומחים בתחום הבלונד מכירים את ה"קואנטינג קולרס", זה מונח כללי וקיים בכמה חברות צבעים והם צבעים מיוחדים שיודעים לבד להגיע לגוון המדויק בו הלקוחה חפצה ויוצרים הומוגניה מושלמת לכל אחת. ניתן לבחור בגוון בהיר, בינוני וכהה מתוך סדרת הבלונדים. החיסרון שרק מעצבי שיער מומחים ידעו לעבוד עם הצבעים האלה והם בדר"כ מצריכים ערבוב מדויק ומקצועי. בנוסף לרוב הבנות לא ניתן להגיע איתם לגוון חיטה בהיר ופלטינה. הגוון הכי נפוץ הוא הבלונד הכהה משמע ה"שאטני"" טבעי. והוא גם הכי יפה ופופולרי היום בעולם .
 10. צביעה ביתית . אם את שאטנית טבעית, חומה בהירה מאוד או בלונדינית טבעית . צביעה ביתית לגוון אחיד ומלא מתאפשרת בהחלט. בחנויות המורשות ניתן למצוא צבעים מדהימים לצביעה ביתית. אם את חוששת או יודעת שיש לך נטיעה לפליטה של גוון אדמדם או נחושתי מהשיער תמיד תלכי על גוון הבלונד קואנייק (משמע עם נטייה ירקרקה) או הבלונד האפור או הפנינה. המטרה היא פשוט להשיב מלחמה בגוון הנחושתי שצץ לו משיערך .
 11. נקפוץ צעד קדימה . כבר צבעת לבלונד והחלטת להוריד הילוך ו"לרדת" ממנו . לעולם אל תצבעי בגוון חום עמוק טבעי או אפרפר. התוצאה, חום ירוק חאקי – לא מומלץ . נסי תמיד לרדת בהדרגתיות לחום בינוני בגוון חם כמו אדמדם, זהוב עשיר, נחושת וכדומה .
מרכך סגול של אלביב. מחיר 21.9 | צילום: יחצ
 1. אם צבעת בצבע בייתי תמיד רצוי לבחור בגוון בהיר יותר ומשם לרדת בהדרגתיות . למה ??! כי אם בחרת בגוון כהה מידי לטעמך צביעה חוזרת לא תבהיר אותו. כי חוק בסיס בכימיה של ספרים הוא " צבע אינו מבהיר צבע" . לכן קחי טווח בטיחות ולכי גוון אחד יותר בהיר ממה שרצית מקסימום נקסט טיים תרדי טון אחד.
 2. אם בחרת ללכת למעצב שיער . ההמלצה שלי ולא רק ברמת יופי אלא גם בהסתכלות לטווח הארוך ויכולת הקבלה שלך עם השינוי. ללכת קודם כל על גווני בלונד טבעיים ולעלות בהדרגתיות מעלה מעלה . כמעט כל אחת שעושה גוונים לראשונה ומגלה את העולם .

 

 

 

 

 

 1. הזוהר של הבלונד תחפוץ בכל פעם לעלות לגוונים בהירים יותר . עשי זאת בהדרגה שלא תחטפי הלם מעצמך . אלא כמובן שאת צריכה שינוי מטורף ואז לכי עד הסוף לבלונד חיטה (צהוב אפרפר)
 2. הגוונים שהכי מתאימים לישראליות בתחום הבלונד הוא : בלונד בז', בלונד שטאני טבעי, בלונד מוקה (שכנראה יהיה הטרנד הבא). ומהבהירים יותר בלונד חיטה ובלונד אפרפר בינוני. רוב הישראליות בעלות גוון עור צהבהב ולכן אלו הצבעים המושלמים לגוון עור זה ויעניק גוון עור שזוף. לבעלות העור הורדרד גוונים אלו יעניקו צבע לעור ולא יחוויר אותו .
 3. פלטינה. פלטינה המשמעות בלונד לבן . הוא בדר"כ מחוויר מאוד ואלול גם להרוס את שיערך בטווח הארוך. ומצריך תעוזה מטורפת .
 4. בעלות שיער שיבה. אין ספק וגם לקוחותיי במספרה שלי אומרות . כאשר שיער השיבה משתלט עליך (מעל 50%) לעלות מחום לבלונד יפתור את הבעיה. ההבדל בין הבלונד לשיער הלבן קטן יחסית ויעניק לך טווח נשימה ארוך בין צביעה לצביעה.
 5. צבועה לחום או לגינגי ?!?היזהרי. במספרות קיים אופציה לניקוי צבע . אבל בואי אעשה לך את זה ברור. זה כמו אקונומיקה לשיער . את בטח מבינה שזה לא ישקם לך את השיער. רק בעלות שיער עבה במיוחד יוכלו לעשות זאת מבלי לחוש נזק ממשי של קריעה וייבוש השיער . עדיף עדיף עדיף !!!! לעלות בכל 2 צביעות טון אחד מעלה (יותר בהיר) ולהגיע לבלונד בהדרגתיות או לחילופין לעשות גוונים ושטיפה במספרה ואז תוך כמה פעמים תקבלי בלונד מלא וזוהר. צביעה של בלונד על שיער צבוע לגוון כהה לא ייתן לך כלום חוץ משורש טבעי צבוע לבהיר ואורכי השיער יישארו בגוון החום שלך . תוצאה מזוויעה , היזהרי !
 6. צבעת לשחור ?! בהצלחה . תני רק ליד מקצועית, ושתעלה כמה שתעלה, לטפל בך . היי סובלנית ועשו זאת בהדרגה וביתר תשומת לב למה שהספר בוחר עבורך . שחור הוא צבע בעל מולקולות גדולות עם עמידות גבוהה במיוחד וצריך לטפל בזה בעדינות .
 7. הנזק ! מה לעשות צבע לא מבריא שיער. עדיין …. . אבל החברות הגדולות בהחלט מייצרות צבעים בעל נזק מינימלי בהחלט . אפילו אבקות ההבהרה היקרות ניתנות לשימוש עם אחוזי חמצן נמוך במיוחד ועדין

 

מרכך סגול של אלביב. מחיר 21.9 | צילום: יחצ

 

 

 

 1. להגיע לתוצאות מושלמות . שוב אני חוזר ואומר עדין זה לא מבריא שיער ויש בו נזק לשיער . צריך לדעת לבחור את הדרך הקלה והבריאה ביותר באופן יחסי ובכדי ליצור נזק מינימילי . וזה אפשרי בהחלט !!!
 2. טיפוח : כל אחת והטיפוח שיער שלה, אבל בכלליות אתן מספר המלצות . קני סרום מעשיר לשיער. השערה שלך קיבלה בומבה קטנה ותשמח לאיזון על ידי סרום עשיר וטוב. הנחי מספר טיפות על בסיס יומי בעיקר באורכים ובקצוות . קרם לחות , קני קרם לחות והשבי את הלחות לשיער שלך . קני קרם שיתאים לצורכי סידור השיער שלך , מתולתל, חלק בעל נפח או חלק . לא כל קרם מתאים לכל אחת . הימנעי מחומרים מקשיים כמו מוס מקשה (סופר הולד) , ג'לים ווקסים. מעט ספריי אם יש צורך אפשרי לשימוש, כמו ספריי הלנט של לוראל, ופשוט רסיסי אותו במרחק של 30 סמ ובאופן יחסי, מעט . ישנם מוסים קלים וקלילים יותר, שהם יהיו בעדיפות הראשונה שלך ולא המוסים המקשים מאוד, כמו שכבר אמרתי .

 

 1. טיפול: אמפולות לשיקום וחיזוק השערה . נצלי בכל פעם שאת צובעת להשתמש באמפולה. הקטיקולה (החלק החיצוני של השערה) פתוחה וחלון ההזדמנויות נפלא להעשיר את השערה . אם את מהמטפחות נסי לעשות אמפולה פעם בשבוע או לפחות פעמיים בחודש על פי המלצת מעצב השיער שלך או מה שרשום על הקופסא. מסכה היא על סף החובה ! קני מסכה מעשירה ומחזקת . פעם בשבוע חובה השתמשי בה בהתאם להוראות השימוש של היצרן.

 

 1. התאמה לפי גוון עיניים : תשכחי מזה בגדול . בלונד כבר לא מתאים רק לעיניים כחולות. דווקא בעיניי עיניים חומות ובלונד בגוון מוקה, בז', ושאטני כהה הוא שילוב מנצח ומעשיר בצבע את הטוטאל לוק שלך . עוד התאמה מושלמת הוא הסטרוברי בלונד (בלונד בגוון תות או אפרסקי) לבעלות עיניים ירוקות .

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here