צלם-ארתור-רוזנגרוט

פורים הוא חג 'הנושק' לעור הפנים של ילדים, בני נוער ומבוגרים. רובנו רוכשים מוצרי איפור שונים ומסכות פנים מאתרים ומחנויות שונות, לעיתים אף מוצרים שאינם מאושרים ע"י משרד הבריאות. אך מה קורה לעור הפנים עם כל מריחות השפכטלים, הצבעים והדבקים העשויים לעיתים להכיל מרכיבים כימיקליים הפוגעים משמעותית בעור הפנים?!

שולי רודריג מנכ"ל ופורמולטורית חברת הטיפוח SR COSMETICS מעניקה טיפים ועיצות בנושא – שכדאי לאמץ לקראת חג פורים:

צילום יחצ (Custom)

1. איפור עיניים –ילדים קטנים כגדולים שזה בעיקר חגם, נוטים לשפשף ולגרד את אזור העיניים בתדירות גבוהה יותר היות, ואין זה מהרגלם לשאת את כובד משקל האיפור. הפתרון במקרה זה להתשמש רק באיפור פנים ועיניים על בסיס מים המוגדרים כהיפו-אלרגניים כך שניתן גם להסירם בייתר קלות. ולדעת, שאינם סותמים את נקבוביות העור . תכשירים שומניים ייגרמו לדלקת חמורה פריחה וגרד המלווה לעיתים בנראות אדומה של עור הפנים. העדיפו תמיד צלליות עיניים שאינם מכילות נצנצים היות ואלו עלולים להכיל מתכות גרוסות העשויות להיצמד לגלגל העין (בזמן שפשוף) או אפילו להישאף \להיאכל בצמוד לאזור האף \הפה. הנצנצים נוטים להתפזר. כנ"ל לגבי תכשירי שיער \ספריי ודבקים לצורך צביעת השיער . להיזהר-באזורי הפנים והעיניים.

2. חובה!!!! – להקפיד על היגיינת מוצרי האיפור, בעיקר לפנים, תוך בדיקת תפוגתם.

3. המלצה לניקוי והסרת האיפור – לנקות את העור היטב עם מוס צמחי מרפא, להקציף ולשטוף במים. למרוח קרם לחות קליל על בסיס מים המכיל מסנני קרינה כמו לחות דמי מייקאפ שאינו קומודוגני ואינו סותם את נקבוביות העור .

4. לילדים מומלץ לבצע טסט "קטן" – כ-24 שעות לפני מועד "חג התחפושות " מאחורי תנוך האוזן או בחלק פנימי של כף היד. באם לא תהיה תגובה אלרגית ניתן יהיה לאפר כמעט בבטחה את הפנים וחלקי גוף נוספים.

5. במקרה של תגובה אלרגית – לפעמים תיתכן תגובה דלקתית \תגובה עורית אקוטית בדרגה שונה. הפתרון המהיר: קרם ה"אמבולנס" (D HERBALO MEDI-CALM-CREAM FORTE) – ששמו ניתן בזכות מרכיביו הבוטניים \צמחי מרפא ומרכיבים נוספים הידועים כמרגיעים את

העור הדלקתי ברמות השונות. יש למרוח כ-1-4 פעמים ביום על עור נקי, במצבים של גירוי ואדמומיות יתר, ניתן להוסיף לפני השינה מעל לתכשיר את מסיכת הקרם המרגיעה פורטה שממרכיביה הטבעיים\צמחיים מצוי שמן האובלפיחה בכבישה קרה, צמח סיבירי מערבות רוסיה הידוע ביכולותיו הקסומות להרגיע מצבים אטופיים של דלקות וגירויי עור שונים. השילוב האופטימלי יפתור את בעיית הדלקתיות לאחר ה"מריחות הפורימיות. בכל מקרה יש להימנע משפשוף או ניקוי מוגזם של העור הרגיש ממילא כדי ליהנות מאיפור מוצלח ומחג רעשני ושמח.

 

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here