צילום אסף לוי

טיפוח העור מזמן אינו נחלתן הבלעדית של נשים. בשנים האחרונות גברים הבינו, בדרך הברורה ביותר – שעליהם לדאוג לעור הפנים שלהם לפחות כמו נשים בנות גילם.

מסכי הHD מראים כל קמטוט וכל נפילה קלה של העור, התמונות ברשתות אמנם יכולות להיות מפוארות לעילא, אבל המודעות החיצונית גדלה. ובעוד הנשים מתרגלות טיפולים באופן קבוע – הגבר צריך לקבל כלים פשוטים יותר כדי לקיים שגרת טיפוח קבועה.

צילום יח"צ

במה שונה העור הגברי מהעור הנשי, ולמה הוא דורש טיפוח קבוע?
לדברי ד"ר סילבי פואניונק, מומחית ברפואת עור ואסתטיקה ויועצת למותג ליראק פריז:

"עור הפנים הנשי מתחיל את תהליך ההזדקנות סביב גיל 25-30. ייצור הקולגן מאט, האלסטיות עם הזמן נחלשת וככל שעוברות השנים – הן נראות בבירור על פני האישה – אלא אם היא מתחזקת את הפנים באופן רצוף מגיל צעיר בשגרה הכוללת החדרת לחוויות, טיפולים קוסמטיים ולעיתים גם טיפולים אסתטיים פולשניים יותר כמו הזרקות, מילויים וניתוחים.

גברים, לעומתן, הינם בעלי עור פנים עבה ב כ- 30% מזה הנשי (! ) העור העבה אמנם מגן על הגבר מתהליך הזדקנות מתמשך ואיטי לאורך השנים, ועד גיל 60-65 הוא כמעט ולא מורגש על הפנים.אבל, הפתעה! בגילאים הנ"ל ישנה האצה אדירה בתהליך הזדקנות עור הפנים הגברי, ונראה כי בבת אחת "קופצת" עליהם זקנה: מופיעות שקיות תחת העיניים, החריצים הופכים לקמטים ותלמים בולטים בעור, ומרחשת נפילה משמעותית של העור שמאבד אלסטיות כמעט בן לילה.

על כך נוסיף את הרגישות הטבעית של עור הגבר, שהיותו עבה יותר גורם לרגישויות עוריות רבות – כמו פצעונים, שומניות יתר, ועקב גילוח מרובה גם חתכים, זיהומים, שערות הפוכות הגורמות לדורות ועוד.

מה הפתרון?
ראשית- התמדה בשגרת טיפוח העור. שימוש במוצרים שפותחו במיוחד לגברים ומותאמים הן לעור הגברי הרגיש והן לאופי השגרה שלהם. כדאי להעדיף מוצרים מולטי פונקציונליים שאינם מעמיסים על שגרת היום, כך ששימוש במעט מוצרים יביא לתוצאות מרביות וייצור שגרת טיפוח קלילה ומסודרת שקל להתמיד בה.

שנית – יש להקפיד על קרם הגנה עם כל יציאה לשמש כדי להאט תהליכי הזדקנות ולמנוע פיגמנטציה. כמו כן רצוי לסגל שגרת טיפוח הכוללת קרם לחות וסרום עיניים על מנת לשמר את אלסטיות העור ולתגבר אותו בקולגן וחומצה היאלורונית שמיוצרים באופן טבעי בעור ועם הגיל יצורם מדלדל.
זיכרו: לגבר מטופח תהיה תדמית של משקיען ומצליחן. ניכר עליו שהוא דואג לעצמו, מפנה זמן לדברים חשובים כמו גופו ובריאותו- זהו הגבר החדש. "

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here